GAYRİMENKUL FİNANSMANI

Arsa Kredisi Veren Bankalar

Arsa Kredisi Veren Bankalar

Banka Adı Maksimum Vade Kredilendirme Oranı
TEB 60 Ay Ekspertiz değerinin %60’ı
Ziraat Bankası 60 Ay Ekspertiz değerinin %50’si
İş Bankası 60 Ay Ekspertiz değerinin %50’si
Albaraka 60 Ay Ekspertiz değerinin %100’ü
Şekerbank 120 Ay Ekspertiz değerinin %45’i

Arsa kredisi faiz oranları, genellikle konut kredi oranlarıyla benzerlik göstermekle birlikte bu kredi türü için her bankanın farklı uygulamaları mevcut.

TEB: Arsa almak için sahip olduğunuz evi teminat göstererek, evinizin ekspertiz değerinin %60’ına kadar Arsa Kredisi kullanabilirsiniz. Arsa kredisi için 60 aya kadar vade imkânından yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası: Ziraat Bankası arsa kredisi ürününde 60 aya varan vade imkânı bulunmakta. Satın alınacak arsanın ekspertiz değerinin en fazla %50’si kadar kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca arsa belediye sınırları içerisinde ve imarlı olmalı.

İş Bankası: Satın alacağınız arsanın acil satış değerinin azami %50’sine kadar kredi kullanmanız mümkün. 60 aya kadar vade imkanı da bulunuyor.

Şekerbank: Şekerbank arsa kredisi için maksimum vade 120 ay olarak sunuluyor. Teminat olarak kredilendirilen arsa imarlı ise ipotek alınabilir, satın alınan arsanın imarlı olmaması halinde teminata başka bir gayrimenkulün ipoteği alınabilir. Teminata alınan gayrimenkulün ekspertiz değerinin, % 45’ine kadar kredi kullanabilirsiniz.

Albaraka: Albaraka şubelerinin yer aldığı belediye sınırları içinde satın alacağınız imarlı arsalar için finansal destek imkânı sunuluyor. Arsa ekspertiz değerinin %100’üne kadar TL olarak kullanabileceğiniz finansmanı 60 aya kadar taksitlendirmeniz mümkün.

Belirtmiş olduğumuz bu bankalardan tarla almak için arsa kredisi kullanmanız da mümkün. Ancak bu konuda çiftçilerle yönelik daha çok ürünü bulunan Ziraat Bankası öne çıkıyor ve tarla kredisi için daha esnek ve cazip teklifler sunuyor.

Arsa Tapusu Örneği

Hangi Arsalar Krediye Uygun?

Arsa kredisi veren bankaların sayısı artmakta olup; kredi koşulları da bankadan bankaya değişiyor. Bazı bankalar yalnızca imarlı arsaya kredi verirken; bazı bankalarda imarlı olmayan arsalara da kredi imkânı sunuluyor. Bunun dışında kredi kullanılacak arsada olması gerekenler şunlar:

  • Alınacak olan arsanın belediye sınırları içerisinde ve imarlı olması
  • Alınacak olan arsa hisseli tapuya sahip ise tek bir hissesi değil, tüm hisselerin satılıyor olması

Yatırımınızı arsa yerine konuta yapmak isterseniz konut kredisi hesaplama sayfamızdan tüm bankaları karşılaştırabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: